Изстрадана, но сладка и важна победа на Хебър

Спорт — 14 март, 2018 в 17:28 часа.

Важно е да се взимат подобни мачове! Важно е за онези по трибуните, важно е за самочувствието на футболистите и не на последно място за точковия актив в Югозападната трета лига. Срещата бе от отложения 19-ти кръг. До 83-та минута Хебър губеше с 1:0. Очевидно е, че по време на зимната пауза отборът от Ихтиман се е подсилил с няколко качествени играчи и няма никакво намерение да играе ролята на боксова круша за другите отбори, независимо, че заема последното място в класирането. В 50-та минута гостите поведоха в резултата, когато след рикошет топката попадна в мрежата на Хебър. Домакините реагираха като ужилени и започнаха методични атаки, докато гостите започнаха опити всячески да бавят времето. И успяваха да удържат крехката си преднина…..до 83-та минута, когато след разбъркване в наказателното им поле най – съобразителен се оказа Атанас Велев, който точно я изпрати в мрежата им. Само три минути по – късно, Руслан Иванов с удар от въздуха донесе победата за пазарджиклии.
Хебър игра в следния състав: Димитър Пангев, Иван Иванов, Мартин Сечков, Мурат Ибраим, Димитър Мичков, Цветан Павлов, Кирил Георгиев, Димитър Илиев, Димитър Тошкин, Руслан Иванов и Стефан Лачов. В хода на мача в игра влязоха Атанас Велев, Цветелин Тонев и Станимир Димитров, на мястото на Димитър Мичков, Димитър Тошкин и Иван Иванов.