Изумителен Хебър! Взе скалпа на още един от големите отбори

Спорт — 11 февруари, 2018 в 07:28 часа.

Не за първи път ще напиша, че мачове като този ще се помнят и ще продължават да пълнят зала „Васил Левски“ за ужас на гостуващите отбори. За пореден път привържениците на „тигрите“ вдъхновиха волейболистите, които им се отплатиха с прекрасна победа над един от най – силните отбори в Суперлигата. Мач, в който имаше всичко, два червени картона, един жълт, съдийски грешки, много нерви, обрати, битка и победа! В крайна сметка Хебър спечели домакинския двубой с Монтана с 3:2 гейма, в отделните части – 13:25, 28:26, 25:15, 17:25, 15:10.
Мачът започна трудно за домакините. В първия гейм гостите се разпореждаха като господари на терена. С перфектно посрещане и разнообразни атаки, те разпиляха домакините, при които нищо не бе на познатата висота. Топките летяха накъдето си поискат след наше посрещане, Любо Агонцев нямаше голям избор за организиране на атаки, а гостите прекалено добре познаваха играта на Минчо Минчев. Старшията на гостите Дани Пеев бе разузнал играта на „тигрите“ отлично и отборът му бе покрил всеки сантиметър от полето си. Победата на гостите в първия гейм бе убедителна, категорична и заслужена.
През втория гейм двата отбора буквално се „счепкаха“. И в буквалния и в преносен смисъл. Гостите продължаваха да гледат на мача аристократично, а в определени моменти показаха и пренебрежително отношение към своите домакини. Атанас Петров вкара в игра Костадин Бишуров, който в огромна степен подобри посрещането. Рожденикът Бишуров направи пореден много силен мач за Хебър и с право може да се смята за един от най – добрите седми играчи в лигата. В този гейм се отличи и Мартин Палийски. Капитанът на хебърци поведе колегите си, вдъхна им самочувствие, спечели и много важни точки. Геймът бе изключително нервен, което повече повлия на гостите от Северозапада. Резултатът се движеше точка за точка, а в крайна сметка накрая домакините ликуваха с 28:26.
В третия гейм жълто сините отвяха съперниците си буквално. 15-те точки, които волейболистите на Монтана постигнаха, бе най – доброто, което можеха да вземат.
В четвъртия ролите се размениха, като няколко наивни грешки в играта на домакините предизвикаха рязко дръпване в резултата на гостите.
Играният пети гейм за пореден път показа ролята на публиката за играта на Хебър. Момчетата на Атанас Петров бяха неистово подкрепяни, даже и когато гостите поведоха със 7:4. Хебър изравни резултата при 9:9, а след това дойде времето на Любо Агонцев, който изпълни пет последователни сервиса при резултат 10:10. Останалото бе изключителна радост и купон в Спортна зала „Васил Левски“.

Най – резултатен за Хебър бе Мартин Палийски, който отбеляза 13 точки, 10 направи Александър Ляфтов, по 9 отбелязаха Венци Трифонов и Любослав Симеонов, с 8 се отчете Костадин Бишуров.
За гостите най – резултатен бе Клетс с 21 точки, а Златко Кьосев отбеляза 18.
Така Хебър постигна пета поредна победа в лигата!