„Хебър“ взе своето в последния домакински мач за годината

Спорт — 17 декември, 2017 в 07:47 часа.

Волейболистите на „Хебър“ взеха победата в последния си домакински мач за 2017 година. Независимо, че гостите от Перник се раздадоха на 100 процента и успяха даже да спечелят гейм в Пазарджик класата на домакините си каза своето. Мачът започна трудно за възпитаниците на Атанас Петров, които сякаш бяха подценили миньорци. Гостите от Перник играха освободено, без напрежение и нещата на терена им се получаваха. „Хебър“ започна с Бъчваров на поста диагонал, но още в първия гейм той бе сменен от Любо Симеонов, който направи силен мач и постигна 18 точки. Гостите диктуваха резултата и водеха през целия гейм с 1-2 точки. Опитите на Атанас Петров да мобилизира своите се оказаха неуспешни и домакините загубиха първия гейм на 21 точки. Във втория гейм домакините показаха, че случилото се през първия е пълна случайност и разгромиха гостите си, като им позволиха да спечелят едва 10 точки. Домакините спечелиха третия и четвърти гейм рутинно, без да блестят. За съжаление, в този мач не успяхме да видим взаимодействието между Любо Агонцев /който изигра цял мач/ и Минчо Минчев /който за съжаление все още не е излекувал контузията си/. Любо направи добър първи мач за „хебърци“, като бе особено ефективен при разиграването на бързи топки в центъра на мрежата. Този нов момент в играта на „Хебър“ направи Мартин Палийски втори реализатор в мача. Мартин успя да спечели 16 точки в мача.
В крайна сметка „Хебър“ победи гостите от Перник с 3:1 гейма /21-25; 25-10; 25-22; 25-20/.
Следващият мач в Пазарджик ще се изиграе на 7 януари. В Спортна зала „Васил Левски“ ще гостува отбора на Тетевен Волей. Мачът е от програмата за Купата на България.