Хебър завърши редовния сезон с драматична загуба от Пирин

Спорт — 3 март, 2018 в 05:46 часа.

Липсата на концентрация в определени моменти, късмет в други и съдийски тесли попречиха на Хебър да завърши редовния сезон с победа в Разлог. Двубоят бе изключително оспорван и завърши с победа на домакините с 3:2 гейма (22:25; 25:22; 25:20; 18:25; 15:13).
Волейболистите от Разлог започнаха настървено мача, но около първото техническо прекъсване пазарджиклии дръпнаха в резултата, след великолепна игра на Минчо Минчев. Домакините реагираха като ужилени и се върнаха в гейма, но решаващи два аса на Мартин Симеонов позволиха на „тигрите“ да спечелят гейма.
Вторият гейм приличаше изумително на първия, с едно изключение – отиде при домакините от Пирин. Двата отбора водиха битка за всяка точка, но в края на гейма пиринци показаха повече концентрация и успяха да го спечелят.
Момчетата на Атанас Петров поведоха с четири точки в началото на третия гейм. Домакините обаче показаха дух, с леки съдийски аванти стопиха преднината и в края на гейма показаха повече зрялост при играта в атака, което им даде възможност да спечелят третата част.
В четвъртия гейм домакините нямаха никакви спортни аргументи срещу играта на Хебър. Пазарджиклии го спечелиха с 25:18.
Тайбрекът не бе за хора със слаби нерви. Почти в самия му край, гостите водеха с 11:9 и победата изглеждаше близо. Домакините показаха концентрация и изравниха 11:11. Резултатът бе равен и при 13:13, но в края Пирин отбеляза две поредни точки, което бе и край на мача.
Най – резултатен в тази мач за Хебър бе Минчо Минчев, който отбеляза 27 точки, 18 направи Мартин Симеонов.
След тази среща Хебър остана шести в класирането с 37 точки. В редовния сезон отборът има 13 победи и 9 загуби.