„Хебър“ избегна комплекс „Чавдар“ Етрополе, отново победи след дузпи

Спорт — 6 септември, 2017 в 20:48 часа.

В трите мача от възстановяването си „Хебър“ имаше три загуби от футболистите от Етрополе. Две през миналия сезон и още една, отпреди четири дни. Поредна четвърта, можеше да създаде комплекс в момчетата на Танчо Калпаков, който независимо от думите си, че Купата не е приоритет за отбора в труден за футболистите момент вкара трима от основните си футболисти през второто полувреме.
„Хебър“ започна мача в състав: Петър Дебърлиев, Николай Николаев, Димитър Мичков, Георги Иванов, Цветан Павлов, Красимир Здравков, Кристиян Джамов, Адриан Краев, Константин Атанасов, Цветелин Тонев и Стефан Лачов, който бе капитан в този мач.
През първата част направи впечатление изключителната тактическа грамотност, която проявиха гостите. Момчетата от Етрополе покриваха плътно противниците си, а вътрешните халфове на Хебър не откриваха полезни действия срещу съперниците си. В 35-та минута грешка на Мичков бе използвана от гостите и след рейд по дясното крило Дебърлиев трябваше да извади топката от мрежата.
През втората част Тео Стефанов смени Краев, Атанас Велев – Крауч замени Краси Здравков, а Георги Чакъров замени Джамов. Смените освежиха играта на „Хебър“, особено в средата на терена. Атака на Цветелин Тонев бе спряна с нарушение и пернишкият съдия се видя принуден да отсъди дузпа. Тя бе реализирана от капитана Стефан Лачов. Второто полувреме наистина бе по – качествено като игра и емоционално. Двата отбора си размениха по един удар в гредата, а Чакъров пропусна да отбележи в края на мача, когато бе изведен сам срещу вратаря на гостите. Редовното време приключи при резултат 1:1. В рамките на седмица, „Хебър“ трябваше за втори път да разчита на дузпите.
Лачов бе точен, докато първото изпълнение на гостите не попадна във вратата. Последователно точни за Хебър бяха Тонев, Атанасов и Стефанов. Гостите също бяха точни. Петата дузпа за Хебър изпълни Георги Иванов. Той, за съжаление пропусна. Шестата дузпа за Хебър вкара Цецо Павлов, докато при ответното изпълнение на вратарят на гостите, Дебърлиев бе на висота и спаси удара.
Така „Хебър“ победи „Чавдар“ Етрополе и се класира за финала на зоната.