„Хебър“ отнесе „Тетевен Волей“ в три гейма

Спорт — 9 януари, 2018 в 07:15 часа.

Волейболистите на „Хебър“ не срещнаха особена съпротива от гостите си от Тетевен в мач от турнира за Купата на България, изигран снощи в зала „Васил Левски“. Момчетата на Атанас Петров зарадваха около 800 свои привърженици в първия си мач за годината с чиста победа (25-21; 25-21 и 25-16). По този начин хебърци се класираха за финалния турнир от купата, който ще се проведе в Монтана. Гостите от Тетевен очевидно предварително бяха „свили знамената“, знаейки, че нищо добро не ги очаква в тази среща. Те пристигнаха в Пазарджик с осем волейболисти, които опитаха несполучливо да затруднят домакините в първия и втория гейм. Във втория, те даже водеха с 8:6 при първото техническо прекъсване, но домакините изравниха при 9:9 и спечелиха без драми гейма. Интересно бе да видим взаимодействието между Любо Агонцев и Минчо Минчев, които имаха страхотни времена в Монтана. Независимо, че бе най – резултатен в мача, Минчо допусна и няколко грешки, които можем да си обясним с липсата на достатъчно игрово време след контузията му. Силен мач направи и Мартин Симеонов /може би най- силния му след идването му в Пазарджик/. Мартин постигна 11 точки.