Хебър счупи каръка срещу Чавдар от Етрополе

Спорт — 17 март, 2018 в 17:39 часа.

Чавдар бе единственият отбор от Югозападната трета лига, над който Хебър нямаше победа в двата сезона след възстановяването на клуба. В един мач, който се игра за Купа България, пазарджиклии победиха след изпълнения на дузпи. Днес тази прокоба бе разтурена.
Мачът започна с териториален превес на домакините, а удари на Стефан Лачов и Серафим Михайлов не попадаха в целта. В 30-та минута вратарят на гостите остана безпомощен след удар на Атанас Велев, който бележи решителен гол във втори мач през тази седмица. Веднага след гола Николай Николаев смени капитана Васко Геров, който почувства болка. Домакините имаха превес и през второто полувреме, но голът, който трябваше да ги успокои така и не падаше. Това се случи в 70-та минута, когато смяната Станимир Димитров намери мрежата от непосредствена близост. И когато мачът отиваше към закономерното 2:0 в 90-та минута случаен удар на Величков от гостите намери горния десен ъгъл на вратата на Пангев.
Краен резултат 2:1.
„Хебър“ игра в състав: Димитър Пангев, Васил Геров /Н. Николаев/, Мартин Сечков, Мурат Ибраим, Цветан Павлов, Серафим Михайлов, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Атанас Велев /Кр. Здравков/, Руслан Иванов, Стефан Лачов /Ст. Димитров/.
Видео с коментар на Танчо Калпаков за мача можете да видите на страницата ни във Фейсбук.