Борислав Палашев и Маурисио Папазов станаха държавни шампиони по триатлон за 2018г.

489

Държавното първенство по триатлон се проведе на 8 септември в Камчия.  Състезанието приключи изключително успешно за най-големия представител на СК “Палашев” – Борислав Палашев, който спечели златното отличие. Борислав срази конкуренцията на дистанция 750м. плуване, 20км. колоездене и 5км. бягане и направи повече от 5 минути разлика от втория. Маурисио Папазов също донесе златен медал на дистанцията 300м. плуване, 10км. колоездене и 2.5км. бягане. Никол Колишева направи страхотно и борбено състезание, като зае почетното 4-то място. Кристияна Димова също се представи достойно и се класира в 10-тката на същата дистанция.

Следващата седмица представители на СК „Палашев“ ще вземат участие на предстоящото Балкански първенство, което ще се проведе в Македония.