Хебър победи Марек с 3:0 гейма

Марек затрудни Хебър във втория и трети гейм

329
Снимка: Момент от мача Хебър - Марек

Волейболистите на Хебър постигнаха 15 победа в Суперлигата, след която запазват първото място във временното класиране с 41 точки. Момчетата на Атанас Петров спечелиха срещу Марек с 3:0 гейма. Отделните части завършиха 25:11, 25:21 и 25:19.

В първата част младият отбор на гостите не намери начин да се опре на домакините, които с лекота го спечелиха. В останалите два гейма пазарджиклии трябваше доста да се потрудят, за да ги вземат.

След края на мача старши треньорът на домакините Атанас Петров коментира, че независимо от резултата, победата не е дошла никак леко, а отборът му е имал нужда от нея, заради загубата след много слаба игра в Бургас. В оставащите шест мача имаме нужда от пет победи, след които Хебър ще спечели първото място в класирането, коментира Петров.

В следващия кръг Хебър гостува на Дунав (Русе).